0

2MS dekk + 2 sommerdekk

spurt 2015-09-18 16:09:19 +0200

Hei.

Har en SUV med 2 dekk foran som er merket med MS men ikke noe typisk vinterdekk og så har jeg fått 2 nye sommerdekk som ikke er merket med MS, er dette lov og kjøre med på sommeren??

rediger omgjør tags merk som støtende lukk merge slett

2 answers

Sorter etter » eldste nyeste flest stemmer
0

besvart 2015-09-22 12:02:53 +0200

Hei. Kravet etter forskrift om bruk av kjøretøy er at hjul på samme aksel skal ha tilnærmet samme egenskaper og det skulle være oppfylt i din sak. Men hvor lurt det er å bruke vinterdekk på sommerføre er en annen sak og likedan er det ikke gitt at den plasseringen du vurderer er den beste. Hilsen KNAjuristen.

rediger merk som støtende slett lenke more
0

besvart 2015-09-22 14:30:32 +0200

sikker på dette??

§ 13-3.Hjul, dekk på bil 2. På bil med tillatt totalvekt ikke over 3 500 kg skal alle dekk være av samme type (diagonaldekk, radialdekk, sommerdekk eller vinterdekk). Det kan likevel benyttes dekk av forskjellig fabrikant og mønsterutforming.

rediger merk som støtende slett lenke more

Kommentarer

Hei. Godt noen følger med. Jeg holdt meg til forskriften om bruk av kjøretøy og teksten i § 1-4, som jo er forskriften for den alminnelig fører. Men som du refererer sier kjøretøyforskriften noe mer spesifikt om dette i § 13-3. KNAjuristen

knajuristen gravatarbildeknajuristen ( 2015-09-26 21:07:36 +0200 )rediger

Ditt svar

Du kan begynne å skrive uten å være logget inn - spørsmålet ditt vil bli publisert etter at du har logget inn eller laget en ny konto.

Legg til svar